פיזיותרפיה לפרקינסון - תרגול עם טבעות היוצרות ויברציה

July 12, 2014

בהמשך לחיפושיי אחר כלים טיפוליים באמצעות ויברציה לחולי פרקינסון, הכרתי לאחרונה מכשיר שמגיע מאוסטריה בשם Smovey ring. טבעות Smovey rings נועדו לביצוע תרגילי טלטול והנפה, ומורכבות מצינור ספירלי, ארבעה כדורי מתכת וידית אחיזה מרופדת. במהלך תנועת טלטול הלוך-חזור של הטבעת, כדורי המתכת זזים בחופשיות בתוך הצינור. ככל שהכדורים מתגלגלים בתוך הצינור המחורץ, הם יוצרים ויברציה פועמת בכפות הידיים של המטופלים. משקל של כל טבעת הוא כ-0.45 ק"ג, אולם התנועות הדינאמיות הנוצרות בעת הנפה יוצרות כוח צנטריפוגלי אשר מעלה את המשקל עד לכ-5 ק"ג. חברת Smovey מתארת כי בשל המבנה הייחודי של הטבעות הן מפיקות ויברציה בתדירות של 60 הרץ, הדומה לתדירות הטבעית של גופינו.

המוטו של חברת Smovey הוא "For people by people". מתחילת ייצורן בשנת 2006, טבעות Smovey rings מיוצרות באופן ידני בעיר Weyer בצפון אוסטריה על ידי אנשים עם מוגבלויות פיזיות ושכליות קלות. החברה יוצרת אפשרויות לאנשים שיש להם קשיים במציאות מקומות עבודה בשל מוגבלותם דרך שיתוף עפולה עם הפרויקט המיוחד הזה. 

כפי שאתם יודעים, אני משוגע על תרגילים עם חישוקים לחולי פרקינסון. בדומה לתרגילים עם חישוקים סטנדרטיים שהצגתי כאן בעבר, בעזרת טבעות Smovey ring ניתן לבצע מגוון רחב מאוד של תרגילים נהדרים לחולי פרקינסון שיכולים לסייע לשיפור איכות התנועה, שיווי המשקל והליכה, חיזוק כוח השרירים והכושר הגופני. מעניין מאוד יהיה לבחון את שילוב הוויברציה לכפות הידיים יחד עם תרגול בילטראלי של תנועות הגפיים.

Please reload

פוסטים קודמים
Please reload

חיפוש לפי תווית
Please reload

לעמוד הפייסבוק וערוץ היוטיוב
  • Facebook Classic

יובל לויתן    >>    054-5454917    >>    yuvallevitan@gmail.com