פיתוח של אוניברסיטת דלאוור - נעליים מיוחדות PDShoe עם ויברציה לכף הרגל לשיפור הליכה בחולי פרקינסון

January 12, 2014

הטיפול באמצעות ויברציה לחולי פרקינסון נוסה לראשונה במאה ה-19 ע"י הנוירולוג הצרפתי ז'אן-מרטן שרקו, אשר גילה שהרבה ממטופליו דיווחו על שיפור בסימפטומים המוטוריים לאחר נסיעה ארוכה ברכבת או מסע ארוך ומטלטל בכרכרה. שרקו פיתח "כיסא ויברציות" לטיפול באותם מטופלים, אולם הוא נפטר לפני שניתן היה להעריך את יעילות הטיפול.

בשנים האחרונות פורסמו כמה עבודות על טיפול באמצעות ויברציה לחולי פרקינסון. עבודה מעניינת שפורסמה ב-2009 ב-Neurorehabiliation הראתה שטיפול באמצעות גלי קול בתדירות נמוכה ל-40 נבדקים באמצעותPhysioacoustic Chair  , כורסה עם רמקולים מפוזרים לאורכה, שיפר את הסימפטומים המוטוריים אצל החולים לטווח הקצר. 

קשה להגיד על סמך העבודות שבוצעו עד כה האם לוויברציה השפעה ספציפית על הסימפטומים או התרומה מגיעה מהגירוי הסנסורי האודיטורי או כתוצאה מההרפיה שבטיפול על כורסה נוחה ומפנקת, אבל אין ספק שהנושא מעניין וצריך להמשיך ולבחון אותו.


לאחרונה, החלו להשתמש בטיפול בוויברציה לא רק בישיבה אלא גם כמשוב תוך כדי תנועה לשיפור הליכה. חוקרים מאוניברסיטת דלאוור פיתחו נעליים מיוחדות PDShoe אשר באמצעות ויברציה לכף הרגל בשלבים השונים של ההליכה תרמו להליכה טובה יותר בקרב חולי פרקינסון.
 

Please reload

פוסטים קודמים
Please reload

חיפוש לפי תווית
Please reload

לעמוד הפייסבוק וערוץ היוטיוב
  • Facebook Classic

יובל לויתן    >>    054-5454917    >>    yuvallevitan@gmail.com