"להניע את הטבור כמו גל", שיחה על שיטת פאולה עם חולה פרקינסון

January 4, 2014

יותר ויותר אנו יודעים היום על יעילות הטיפול בדמיון מוטורי (Motor imagery) בקרב חולי פרקינסון. אני משתמש בשיטה זו המון בטיפול, ועוד אציג מחקרים בתחום ואכתוב על כך רבות בעתיד

במהלך שיחה עם חולה פרקינסון השבוע התוודעתי לעומק יותר על שיטת פאולה. "מאז שהתחלתי לטפל בעצמי באמצעות דמיון מוטורי, תוך הרפיה וריכוז, חברים המליצו לי על שיטת פאולה ואני מרגיש שהיא עושה לי נהדר", ספר לי.

" שיטת פאולה מבוססת על הפעלת השרירים הטבעתיים, שרירים הנמצאים סביב פתחים שונים בגופנו, ופועלים על פי התנועה הבסיסית של החיים: תנועת פעימה של כווץ- שחרור, פתיחה- סגירה. בטיפול אני מתרכז בתנועה של השרירים ומרגיש אנרגיות אדירות אשר עוברות בכל הגוף. ההרגשה הפנימית והמחשבה על התנועות מלוות אותי במהלך היום ותורמת לתפקוד שלי. הגוף מרגיש קל יותר, הרעד נעלם והידיים מתפקדות טוב יותר, אני הולך ומדבר טוב יותר".

"תן לי דוגמה", אני מבקש ממנו. "אני אתן לך דוגמה, שהמטפל שלי מבקש ממני לדמיין שהטבור הוא כמו גל, והגל הזה זז עם כל תנועה שאני עושה, אני מקבל אנרגיות מדהימות בכל הגוף. לפתע הרגל והיד שלי זזים בצורה קלה ומדויקת".

שיטת פאולה והשפעותיה על חולי פרקינסון מעניינת ביותר. אנו יודעים שתרגול שנעשה תוך דמיון מוטורי, בתשומת לב ובריכוז, יכול ליצור תגובת שרשרת, ולבטח תרגול שריר טבעתי יכול להיות מפתח לאיזון שריר שלד מרוחק, חלש ונוקשה, ולגרום לו לנוע טוב יותר. 

 

Please reload

פוסטים קודמים
Please reload

חיפוש לפי תווית
Please reload

לעמוד הפייסבוק וערוץ היוטיוב
  • Facebook Classic

יובל לויתן    >>    054-5454917    >>    yuvallevitan@gmail.com